محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگارن در خصوص مسکن مهر گفت: در دستور کار دیروز کمیسیون، موضوع مسکن مهر مطرح شد. ما یک گزارش از وضعیت مسکن مهر را تقدیم کمیسیون کردیم و وضعیت موجود آن و برنامه خودمان برای تکمیل این مسکن‌های باقی‌مانده را اعلام کردیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: نکته برجسته‌ای که وجود دارد این است که دولت مصمم است این تعداد واحدی که باقی مانده است را تکمیل کند و در ظرف زمانی امسال و تا پایان سال ۹۸ تکمیل کند. این موضوع  به استثنای آن مجموعه‌ها و واحدهایی است که مشکلات حقوقی و قضایی دارند که خارج از قلمرو مدیریتی ما است.

اسلامی اظهار کرد: بنابراین این اراده امروز قابل مشاهده است که شهرک‌های مسکن مهری که به‌خصوص اطراف تهران نیمه تمام داشتیم، فعال شده و مردمی که واحدهایشان را تحویل گرفته بودند اما امکانات تاسیساتی آنها تامین نشده بود، الان شروع به واگذاری آن تاسیسات کرده‌اند. مثلا برخی برج‌ها که آسانسور نداشت، واردات آسانسور برای آنها اقدام شده که نصب شود. برای افرادی که قرارداد دارند و پول داده‌اند، سریع‌تر خانه‌هایشان را تکمیل می‌کنند.

وی درباره استحکام ساختمان‌های مسکن مهر گفت: آنچه که مهم است این بوده که وقتی جواز ساخت صادر می‌شود، نظارت نظام مهندسی بر آن اعمال شود و باید دستگاه نظارتی، نظارت خود را انجام دهد. اصل بر این است که بر اساس استحکامی که توسط مرجع صادر کننده پروانه در نقشه‌ها تائید و تصویب شده، ناظر نظارت کند و کنترل شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: فرض بر این است که این اتفاق افتاده است و ما اگر جایی خلاف آن را ببینیم، حتما رسیدگی خواهیم کرد. در پرند و پردیس بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی فرض بر این است که نواقصشان برطرف شود یا آماده واگذاری شود.