به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، احمد صدری دبیر هنری دومین جشنواره آواها و نواهای رضوی با اعلام این خبر گفت:  اسامی هیئت داوران بخش های مختلف جشنواره آواها و نواهای رضوی که به میزبانی استان تهران برگزار می شود متشکل از: حمید عسگری ، تقی ضرابی ، احمد صدری ، حسام الدین سراج، ابوالفضل صادقی نژاد و حسین دی پیر خواهد بود.

 

وی افزود: هیئت داوران جشنواره آواها و نواهای رضوی در بخش های آواهای رضوی شامل آواهای کرال و آکاپلا ، نواهای رضوی شامل موسیقی ردیف دستگاهی و نواهای آیینی پاپ و نماهنگ به قضاوت آثار رسیده به جشنواره  خواهند پرداخت .

 

صدری در ادامه گفت: همچنین این هیئت به منظور شناسایی و تجلیل از هنرمندان و ذاکران عرصه فرهنگ رضوی که دارای تولیدات فاخر و ماندگار هستند ، مسئولیت انتخاب آثار برتر را به عهده دارند.

 

دبیر تخصصی جشنواره آواها و نواهای رضوی با تشریح اهداف این جشنواره، شناسایی وتجلیل ازپدیدآورندگان آثارهنری در زمینه فرهنگ رضوی؛تعامل وتبادل هنری اقوام ایرانی درنشرآداب و رسوم نواهای مذهبی و تجمیع دستاوردهای هنری در خصوص خدمات انقلاب اسلامی به ترویج فرهنگ رضوی را از اهداف این جشنواره برشمرد و گفت :  اصلی ترین هدف جشنواره آواها ونواهای رضوی بسط،تعمیق وترویج هنر آواییِ معناگرا با موضوع امام رضا علیه السلام می باشد .

 

استان تهران در پانزدهمین جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا (ع) میزبان برگزاری دومین جشنواره اواها و نواهای رضوی خواهد بود .