به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، در نشست شنبه شب که به میزبانی خانه هنرمندان ایران برگزارشد، محمد نصیری ضمن تشریح برنامه‌های داوطلبانه در زمینه برنامه‌های هنری و فرهنگی، به نقش بی‌بدیل هنرمندان در توسعه فرهنگ داوطلبی اشاره کرد و افزود: ضرورت این نیاز بیش از هر زمان احساس می‌شود که امیدواریم با فعال‌سازی خانه داوطلب تخصصی هنرمندان هلال احمر این مهم تحقق یابد.

وی ابراز امیدواری کرد تا با برنامه‌ریزی و تعامل سازمان متبوعش با خانه هنرمندان ایران، اقدامات مشترک و ماندگاری در خصوص فعالیت‌های بشردوستانه و ترویج فرهنگ صلح و دوستی به عنوان یکی از ماموریت‌های بنیادین جمعیت هلال احمر صورت گیرد.

مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران نیز در این نشست ضمن برشمردن فرصت‌های همکاری مشترک، برای تسهیل در برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در داخل و خارج از کشور ، دوره‌های آموزشی و نمایشگاه‌های اختصاصی برای داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است در آینده‌ای نزدیک تفاهم‌نامه همکاری عمومی‌ و تخصصی در راستای ترویج فرهنگ داوطلبی و جلب مشارکت هنرمندان در تمامی‌ حوزه‌های تخصصی و عمومی‌ به امضای طرفین می‌رسد.