به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سعید عمرانی اظهارداشت: همین که فردی شهروند باشد قطعا با مساله و مشکلات مواد مخدر آگاهی دارد، زیرا آنقدر این مساله اجتماعی در سال‌های اخیر ملموس شده است که کسی نمی‌تواند بگوید از ابعاد آن مطلع نیست.

وی‌ ادامه داد: می‌شود گفت مواد مخدر اولین و مهم‌ترین آسیب اجتماعی کشور است و تصویر مواد مخدر در جامعه ایران در معتاد به نمایش درمی‌آید، یعنی شما دو بخش عمده در مساله مواد مخدر دارید.

وی تصریح کرد: اولی مساله قاچاق مواد مخدر است و دیگری مساله اعتیاد. آن چیزی هم که در جامعه به عنوان یک ناهنجاری شناخته می‌شود، مساله اعتیاد است. امروز بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی مثل سرقت‌های خرد، زورگیری‌ها، آزارهای خیابانی و حتی آزارهای همسر و فرزند و طلاق و حتی برخی قتل‌ها که به قتل‌های شیشه‌ای معروف شده‌اند و حتی برخی تصادفات که شاید هیچ‌وقت کشف نشود، عامل اصلی‌اش استفاده از مواد صنعتی و به طور کلی مواد مخدر است. متأسفانه مواد مخدر صنعتی به ۷۰۰ نوع رسیده است که بر اساس فرمول‌های شیمیایی قابل ساخت هستند.

وی‌ ادامه داد: نمی‌گوییم همه این ۷۰۰ نوع در کشور ما وجود دارد، اما مهم آن شیمیایی بودن و اثر منفی است که بر جامعه گذاشته است. بعضاً آماری در رابطه با خودکشی ممکن است مطرح شود، زیرا کسانی که چنین مواد صنعتی را مصرف می‌کنند دچار توهم شده و فکر می‌کنند از یک پله دارند پایین می‌آیند، اما در واقع از یک ساختمان ۵ طبقه در حال سقوط هستند.(فارس)