به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، حافظ احمد مظوم دار، رئیس جمعیت هلال احمر بنگلادش با اشاره به سوابق همکاری‎های بسیار خوب با جمعیت هلال احمر ایران، گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از احترام و توانمندی بسیار بالایی برخوردار است و برای کمک به مردم میانمار و روهینگیا از جمعیت‎های پیشرو بوده است و امیدواریم همکاری‎ها بیش از پیش ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: اتفاق میانمار یک مسئله بین المللی تلقی می‎شود و دولت و جمعیت هلال احمر بنگلادش با وجود مشکلات اقتصادی، با حداکثر توان و امکانات به پناهندگان میانماری خدمت ارائه می‎کند.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر بنگلادش، در حال حاضر بیش از ۷۰۰هزار نفر در اردوگاه‎های بنگلادش پناه گرفته و بیش از ۲۰۰هزار نفر هم در پشت مرزها منتظر ورود به اردوگاه‎ها هستند.

مظوم دار با تاکید بر اینکه انتظار داریم افراد و گروه‎های بیشتری برای تامین و ارسال غذا، آب، دارو و درمان به منطقه بیایند، عنوان کرد: پاسخگویی به این بحران بین المللی مستلزم تلاش و فعالیت بیشتر جمعیت های ملی است.

وی با بیان توانمندی‎های ایران در زمینه‎های مختلف، اضافه کرد: توانمندی‎های جمعیت هلال احمر ایران را دیده‎ام. در زمینه‎های مختلف بسیار فعال و توانمند هستند و در زمینه کمک به پناهندگان میانمار هم بسیار خوب و توانمند با ما همکاری می کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر بنگلادش تاکید کرد: امیدواریم کلینیک‎ها و بیمارستان‎ها دایر شود و حتی بتوانیم در زمینه تحصیلات هم اقداماتی را برای کودکان میانمار انجام دهیم.
مظوم دار در پایان ضمن ابراز خرسندی و قدردانی از همکاری با جمعیت هلال احمر ایران، خاطرنشان کرد: زمینه مساعدی برای همکاری‎های بیشتر فراهم است