به گزارش طبنا(خبرگزای سلامت) دکتر ایرج خسرونیا، صبح جمعه در افتتاحیه کنگره متخصصین داخلی ایران در مرکز همایش های رازی، اظهار داشت: متاسفانه همکاران متخصص داخلی، توجهی به سرنوشت علمی و صنفی خود ندارند و انتخابات داخلی را جدی نمی گیرند.

رئیس کنگره متخصصین داخلی ایران، با اشاره به افزایش ۵ درصدی تعرفه های سال ۹۷، ادامه داد: اگر تعرفه ها افزایش پیدا نمی کرد، بهتر و ارزشمندتر بود، چون هیچ سنخیتی با تورم و هزینه ها ندارد.

وی افزود: اضافه کردن دو هزار تومان به دستمزد و تعرفه پزشک غیر قابل قبول است.

خسرونیا با انتقاد از برخی تصمیمات در پزشکی، گفت: انجام آندوسکوپی توسط متخصص داخلی صورت می گیرد و دوره های آن را نیز پشت سر گذاشته است، اما چرا باید بعد از فارغ التحصیلی از یک انجمن غیر مجوز بگیرد و پول پرداخت کند.

وی ادامه داد: این کار، آموزش پزشکی را زیر سئوال می برد و رانت خواری را تشویق می کند.

خسرونیا گفت: به تمام مسئولین نامه نوشتیم و اعلام خطر کردیم، اما گوش شنوایی وجود ندارد.

رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران با انتقاد از طرح این موضوع که صحبت‌های ما تا به حال سرانجامی نداشته است، افزود: ما همواره نسبت به شیوع سرطان در سال‌های نه چندان دور هشدار داده ایم و خواهش کردیم مسئولین گوش شنوا داشته باشند، اما متاسفانه آن را تکذیب می کنند.

خسرونیا به افزایش جمعیت سالمند کشور اشاره کرد و گفت: الان ۹ درصد جمعیت کشور سالمند هستند که در سال های نه چندان دور به ۱۲ درصد خواهد رسید.