دکتر حمیدرضا اصلانی در گفت‌وگو باخبرنگار طبنا(خبرگزاری سلامت)، با بیان این مطلب افزود: درمان‌های بدون جراحی با کاهش وزن و استقامت ماهیچه‌ها شروع می‌شوند، استقامت ماهیچه یکی از موارد مهم در کاهش زانو درد، بیماری آرتروز و کمر درد است. ماهیچه‌های اطراف مفصل زانو در حین فعالیت‌های روزمره و فعالیت‌های ورزشی به عنوان یک ضربه‌گیر برای زانو عمل می‌کنند. .

وی ادامه داد: درمان زانو درد از طریق تمرینات ورزش زانو درد از اصول پایه توانبخشی است. ورزش درمانی، از فعالیت‌های بدنی برای جلوگیری و درمان بیماری‌ها و توابخشی بیماران استفاده می‌کند.

اصلانی گفت: بسیاری از بیماری‌ها را می‌توان با استفاده از ورزش درمان یا اینکه از پیشرفت آنها جلوگیری کرد. از جمله این بیماری‌ها، بیماری‌های اسکلتی-عضلانی هستند که شامل دردهای شانه، کمردرد، گردن درد، زانو و انواع آرتروزها از جمله آرتروز کمر، آرتروز زانو،آرتروز گردن، خشکی گردن و غیره می‌شوند.

این متخصص پزشکی ورزشی تصریح کرد: البته باید خاطر نشان کرد که ورزش کردن درست و اصولی به جلوگیری از بیماری‌ها کمک می‌کند. همچنین از دیگر مزایای ورزش درمانی یا تمرین درمانی این است که می‌توان در کنار کنترل بیماری‌ها، استفاده از داروهای شیمیایی را کم کرد و به افزایش کیفیت زندگی کمک کرد.

وی به افراد دارای دردهای گردنی توصیه کرد: ورزش برای گردن درد  موجب می‌شود بیمار به استرس‌ها و دیگر مشکلات کمتر توجه کند، همچنین اعتماد به نفس فرد بیمار را افزایش داده و از افسردگی در بیمار جلوگیری می‌کند.