به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر علی اصغر پیوندی در نشست خبری تقدیر از امدادگران،‌ داوطلبان و جوانان هلال‌احمر اظهار کرد: برنامه عملیات مشترک میان ایران و فدراسیون در اواخر سال گذشته به امضاء رسید و مبلغ ۲۳ میلیون فرانک جهت کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه اختصاص داده می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: این مبلغ با کمک‌های مردمی برای زلزله زدگان جمع آوری شده است و ما در ایران برای ۶۳ میلیاردی که مردم در اختیار ما قرار داده‌اند برنامه‌هایی را نیز طراحی کردیم که اولین برنامه‌ای ما کمک پنج میلیونی به افرادی بود که اعضای خانواده خود را در زلزله کرمانشاه از دست داده‌اند.

پیوندی ادامه داد: از این منبع در آستانه سال جدید هدیه ۱۰۰ هزار تومانی به هر کدام از خانواده‌های آسیب دیده در زلزله کرمانشاه و همین طور از منابع جمعیت هلال احمر این مبلغ به زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص داده شد.

وی با بیان اینکه برنامه سومی که از این منبع در نظر گرفته‌ایم تامین وسایل زندگی مناطق زلزله‌زده است،گفت: مبلغی حدود دو میلیون تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود که امیدواریم تا یکی دو هفته دیگر این مبلغ به خانواده‌های زلزله زده داده شود.

رئیس جمعیت هلال احمر عنوان کرد: نهضت بین‌المللی صلیب سرخ بزرگترین شبکه بشردوستانه است و ۱۷ میلیون داوطلب جهت کمک به حادثه دیدگان در این جمعیت فعالیت می‌کنند که این جمیعت‌ها با تمسک به ۷ اصل بنیادی همچون بی‌طرفی، بی‌غرضی جهان شمولی و … فائق از مناقشات سیاسی در حوادث و بحران‌ها به گره‌گشایی از کار دردمندان می‌اندیشند.

پیوندی با تاکید یر اینکه در دنیای کنونی با بحران‌ها و چالش‌های طبیعی و درگیری مواجه هستیم که حضور جوانان ایثارگر داوطلب منجر به کاهش خطرپذیری در حوادث و ترویج فرهنگ صلح و عدم خشونت می‌شود، گفت: این جمعیت پیشرو در تصمیم آلام بشری بوده و در سال گذشته تیم‌های امدادی مختلفی به عراق، سوریه و یمن اعزام شده‌اند که گواهی این امر است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد: هلال‌احمر ایران در ۱۴ کشور آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی مرکز دارد و میلیون‌ها بیمار را تحت پوشش قرار داده است تا به هدف صلح نه به معنای نبود جنگ بلکه زیستن در امنیت، آرامش،‌ عشق و مهروزی در جهان دست یابیم.