به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی نوبخت حقیقی، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسانات ایجاد شده در بازار ارز و تأثیر آن بر انواع داروها، گفت: براساس مذاکراتی که با سازمان برنامه و بودجه داشته‌ایم، مشخص شده که هیچگونه نگرانی از بابت تامین ارز مورد نیاز برای دارو وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه نوسانات بازار ارز هیچ تاثیری بر قیمت دارو ندارد، اظهار داشت: پیش‌بینی‌های لازم از سوی دولت برای تامین ارز مورد نیاز دارو انجام شده و در حال حاضر دارو با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی در بازار خرید و فروش می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس اضافه کرد: همواره سودجوایان از نوسانات موجود در بازار ارز سوء‌استفاده می‌کنند، که اخیرا نیز شاهد چنین سوء‌استفاده‌هایی هستیم، بنابراین تمهیدات لازم بین مجلس و دولت برای برخورد با متخلفان و سودجویان در بازار دارو اندیشیده شده است.

نوبخت‌حقیقی تاکید کرد: سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر نهادهای نظارتی باید طبق معمول نظارت بیشتر و دقیق‌تری بر بازار دارو داشته باشند و با متخلفان برخورد کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان خاطر نشان کرد: به دلیل یارانه‌ای که دولت برای تامین ارز مورد نیاز دارو، اختصاص داد، بیماران متوجه تغییر نرخ ارز نمی‌شوند، در این صورت وزارت بهداشت باید پاسخگو باشد.