دکتر اصغر غفارپور در گفت‌و گو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره توصیه‌های پس از عمل جراحی لیزر یا لازک اظهار کرد: این افراد باید تا آخر عمر خود به علت نازک شدن قرنیه از هرگونه مالیدن، فشار و ضربه به چشم خودداری کنند و اقدامات پیشگیرانه را مد نظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه تنها افرادی که پس از لیزر چشم موقع دیدن تلویزیون دچار مشکل می‌شوند می‌توانند از عینک مخصوص طبی استفاده کنند، افزود: البته برای استفاده از عینک طبی هنگام دیدن تلویزیون، تبلت و سایر وسایل دیجیتالی الزامی وجود ندارد و تنها اگر نور مانیتور باعث اذیت شدن چشم فرد می‌شود می‌تواند از عینک مخصوصی که پزشک تجویز کرده استفاده کنند اما اگر فرد با زدن عینک دچار مشکل و تاری دید می‌شود استفاده از آن ضرورتی ندارد.

وی تأکید کرد: استفاده از عینک‌های مخصوص آفتاب در زمان‌هایی که هوا گرم و آفتابی است همچنین استفاده از قطره‌های اشک مصنوعی یکبار مصرف در طول ۲۴ ساعت شبانه روز یک یا دو بار جهت پیشگیری از خشکی چشم بسیار موثر است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از وسایل دیجیتالی همچون کامپیوتر و لپ تاپ مشکلی را برای فرد به همراه نمی‌آورد اما تلفن‌های همراه به علت وجود سیم کارت در آنها اشعه مضری برای تمام بدن به‌خصوص در چشم‌های افرادی که مورد جراحی عمل لیزیک یا لازک قرار گرفته‌اند.