به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، معصومه ابتکار، در بازدید از سرای مهر( اولین مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن‌خواب جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها) گفت: باور زنان کارتن‌خواب می‌تواند موج تغییر در شرایط آنها را به وجود آورد. اگر برای زنان کارتن‌خواب فضای خوبی مهیا شود قطعا شاهد این خواهیم بود که همه آنها به بهترین مادران و زنان تغییر خواهند کرد.

او ادامه داد: متأسفانه چندسالی است که زنان کارتن‌خواب در آمار کارتن‌خواب‌ها قرار گرفته‌اند، اگر از همان اول برنامه‌های درستی برای این زنان اجرا می‌شد امروز شاهد افزایش روز به روز زنان کارتن‌خواب نبودیم.

معاون زنان و امور خانواده ریاست‌جمهوری افزود: وقتی زن کارتن‌خواب وجود دارد یعنی باید انتظار این را داشته باشیم که نوزاد کارتن‌خواب هم داشته باشیم. بنابراین با کارهای درست و استفاده کردن از تجربیات ان‌جی‌اوهای موفق می‌توانیم این معضل را حل کرد تا وضعیت زنان کارتن‌خواب بدتر نشود.

وی تاکید کرد: ان‌جی‌اوها قدم‌های مثبتی برداشته‌اند و خیلی از جاها از مسئولان این حوزه هم جلوتر حرکت کرده‌اند. همه با هم باید همراه شوند تا بتوانیم کار درستی برای زنان کارتن‌خواب انجام بدهیم.