سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران به منظور ارائه آخرین دستاوردهای حوزه درمان، آبان ماه امسال برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت، عبدالرضا ناصر مقدسی، دبیر سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران، از برگزاری این کنگره خبر داد و گفت: این کنگره از ۱۹ تا ۲۱ آبان در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: طی این سه روز به جنبه‌های مختلف بیماری ام اس و بیماری‌های مربوطه پرداخته می‌شود که این جنبه‌ها شامل اپیدمیولوژی بیماری، تشخیص بیماری، ‌روش‌های پرستاری در بیماران ام اس و … خواهد بود.

دبیر سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران، نورولوژیست‌ها را مخاطبان اصلی این گردهمایی بزرگ علمی دانست و گفت: سایر پزشکانی که در درمان این بیماران نقش دارند مانند فیزیوتراپیست‌ها، روانپزشکان، متخصصان تغذیه، روانشناسان و پرستاران نیز می‌توانند از این کنگره بهره‌مندی لازم را ببرند.

ناصر مقدسی با بیان این‌که این کنگره برای شرکت‌کنندگان دارای امتیاز بازآموزی است، خاطرنشان کرد: متخصصان و دانشندان صاحب نظر از کشورهای مانند آمریکا، ترکیه، آلمان و … نیز سخنرانی و به ارائه آخرین دستاوردهای درمانی خواهند پرداخت.

وی افزود: در این گردهمایی علمی بیشتر به جنبه‌های درمانی بیماری ام اس پرداخته خواهد شد و چون کنگره به صورت همزمان در ۲ سالن برگزار می‌شود، حجم وسیعی از مقالات به شرکت‌کنندگان ارائه خواهد شد.

دبیر سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران همچنین یادآور شد: این کنگره برای دانشجویان و دانش‌پژوهان جوان فرصتی مناسبی برای ارائه تحقیقات است.