به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر پیرحسین کولیوند صبح امروز در همایش مسئولان MCMC (پایش و ارزیابی) اظهار کرد: این همایش با رویکرد ارتقاء سطح علمی و آموزشی و بررسی چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو برگزار شد.

وی افزود: اورژانس در گذشته هیچ اطلاعی از وضعیت بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران نداشت که همین موضوع مشکلات زیادی را در این زمینه ایجاد کرده است، ولی هم‌اکنون تلاش‌های زیادی در نهادینه شدن mcmc صورت گرفته است.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: در سال‌های اخیر کیفیت، سرعت خدمت‌رسانی را در mcmc را افزایش داده‌ایم و ارتباط موثر بین‌بخشی در اورژانس پیش بیمارستانی و معاونت درمان و سایر قسمت‌های بیمارستانی که در درمان نقش دارند ایجاد کردیم.

کولیوند ادامه داد: یکی از اهداف دیگر در بحث mcmc ایجاد یک داشبورد مدیریتی مناسب با اطلاعات آنلاین برای اتخاذ تصمیم‌های مهم مسئولان بود که این کار صورت گفته است.

مشاور وزیر بهداشت گفت: در آغاز اجرای شروع mcmc با هماهنگی معاونت درمان به سازمان اورژانس سپرده شد و این سازمان طبق اساسنامه موظف شد در دانشگاه‌های علوم پزشکی با هدف بهود خدمت رسانی این بخش را فعال و راه‌اندازی کند.

وی ادامه داد: اجرایی شدن mcmc نقش پررنگی در کاهش هزینه‌های در حوزه سلامت دارد همچنین ارزیابی درستی از بررسی مشکلات در حوزه ظرفیت بیمارستان‌ها ارائه می‌کند.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: سال گذشته با پشتیبانی وزیر بهداشت بخش آی‌سی‌یو اورژانس کشور توانست در وزارتخانه به درستی انجام وظیفه کند و مدیریت خوبی در زلزله کرمانشاه داشت.