به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی ماهر در خصوص نحوه اختصاص بودجه به بخش خصوصی و دولتی گفت: تعرفه‌گذاری بیمارستان‌ها بعد از ارائه پیشنهادات شورای عالی بیمه به هیأت دولت تصویب شده و براساس جایگاه بیمارستان‌ها در بخش خصوصی و دولتی تقسیم بندی و بودجه بندی انجام می‌گیرد.

وی افزود: ساخت بیمارستان و تجهیز آن به تخت‌های بیمارستانی با اختصاص بودجه‌های کلان امکان‌پذیر است براین اساس با حمایت‌های خیرین عمومی، بانک‌ها، نهاد‌های خصوصی و غیردولتی می‌توان سهم بالایی از هزینه‌ها را تأمین کرد.

معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت اذعان داشت: بخش‌های نیمه دولتی، بانک‌ها و وزارت اقتصاد می‌توانند تاثیر زیادی در تأمین سرمایه بخش درمان داشته باشند. این درحالی است که تاکنون مشارکت با شورای اقتصاد موفقیت‌آمیز بوده و توانسته‌ایم مشارکت بخش خصوصی و دولتی از طریق سرمایه خارجی، هزار تخت بیمارستانی را در بیمارستان‌های تبریز و شیراز تأمین کنیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر از حمایت یکی از بانک‌ها در ساخت بیمارستان و چند بانک دیگر در تأمین وام برای ساخت این مراکز بهره‌مند شده‌ایم.

ماهر در ادامه گفت: در حال حاضر معادل ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار اعتبار، از طریق سرمایه‌های خارجی توسط کشورکره به ساخت بیمارستان‌های جدید اختصاص یافته است بنابراین ادامه این روند می‌تواند در نوسازی بیمارستان‌ها و بهبود وضعیت درمان کشور نقش به‌سزایی داشته باشد.(میزان)