به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر سید محمود‌ هاشمی‌ در افتتاحیه چهاردهمین کنگره بین المللی ایمنولوژی و آلرژی اظهار کرد: دانش ایمونولوژی در حوزه‌های مختلف علوم پایه، تشخیص، درمان و تولیدات دانش بنیان موثر بوده و سیاست گذاری و تعیین الویت‌ها در این حوزه بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: چهاردهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی با مشارکت فعال ایمونولوژیست‌های پایه و بالینی از همه دانشگاههای کشور فرصتی است برای تبادل اخرین یافته‌های دانشمندان داخلی و خارجی همچنین در این کنگره علاوه بر ۳۱ پنل تخصصی، حدود ۵۰ کارگاه جانبی تئوری و عملی با مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی مختلف برگزار خواهد شد.

دبیر علمی‌ چهاردهمین کنگره بین المللی ایمنولوژی و آلرژی با اشاره به ارائه آخرین دستاوردهای علمی‌ در حوزه  ایمنولوژی و آلرژی توسط اساتید و صاحبنظران ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های جانبی کنگره که با همکاری انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران (ISIA)، اتحادیه بین المللی انجمن‌های ایمونولوژی(IUIS) و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور و تدریس اساتید مطرح بین المللی و داخلی برگزار می‌شود دوره پیشرفته و تخصصی ایمونوتراپی است.

هاشمی ‌از حضور مهمان بین المللی در این کنگره خبر داد و بیان کرد: همچنین به مناسبت روز جهانی ایمونولوژی، سومین جشنواره ملی ایمونولوژی و آلرژی هم درآخرین روز کنگره با هدف تقدیر از پژوهشگر، مراکز تحقیقاتی و شرکت دانش بنیان برتر برگزار می‌شود.

وی افزود: در حاشیه کنگره و با هدف تشویق دانشجویان فعال در زمینه‌های هنری و فرهنگی، نمایشگاه آثار هنری اساتید و دانشجویان ایمونولوژی برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ چهاردهمین کنگره بین المللی ایمنولوژی و آلرژی توسط انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۶ تا ۸ اردیبهشت ۹۷ در مرکز همایش‌های بین المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.