طرح نسخه های شفابخش برای دومین سال پیاپی با همکاری بنیاد بیماری های نادر و دانشگاه علوم پزشکی ایران  در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) درحال  برگزاریست.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت ماه مبارک رمضان پربرکت است ، از برکات مادی تا معنوی… سالهای سال است تمام ما این را تجربه کرده ایم ،ماهی پر از مهر و محبت ، سرشار از خیر و برکت انگار تمام روزهای سال یک طرف و لحظه لحظه ی ماه رمضان یک طرف  یکی از بهترین اتفاق های این ماه بزرگ پیشی گرفتن مردم از هم در کار خیر است، از کمک کردن به نیازمندان تا ویزیت رایگان بیماران که این روزها انجام میشود.

آستان مقدس  امامزاده صالح (ع) در تهران در این روزهای پر تب و تاب پذیرای مردم برای ویزیت و درمان است .

زائران امامزاده صالح (ع) این روزها چشمشان به غرفه هایی می افتد که قرار است نسخه های شفا بخش بپیچند آن هم بدون هیچ چشمداشتی…

غرفه هایی که با استقبال مردم روبرو شده و فقط  به اندازه ی یک دعای خیر در حق پزشکان برای مردم  هزینه دارد  .

علی داوودیان مدیر عامل بنیاد بیماری های نادر میگوید : این طرح با همکاری بنیاد بیماری های نادر و آستان مقدس امام زاده صالح (ع) انجام میشود ضمن اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران و مجتمع تصویربرداری تشخیصی پزشکی پارسیان نیز در این طرح شرکت دارند وخدمات رایگان ارائه میدهند.

وی افزود : ۱۵ پزشک متخصص و فوق تخصص اعم از پزشک عمومی ، متخصص زنان و زایمان متخصص جراح عمومی، متخصص داخلی،  اعصاب و روان  و حتی سونوگرافی در این غرفه ها حضور دارندو به مراجعه کنند ان خدمات رایگان ارائه میدهند.

داوودیان با اشاره به این مطب گفت : بخشی از بیماران در همین مکان پذیرش و ویزیت میشوند وبخشی از آنها که نیاز به پیگیری درمان دارن به بیمارستان فیروزگر و مجتمع تشخیصی پزشکی پارسیان معرفی و در قالب بیمه تکمیلی ، رایگان تحت درمان قرار میگیرند.

جلوتر که میرویم ازدحام جمعیت جلوی غرفه ها توجهمان را به خود جلب میکند پزشکان سخت مشغول پذیرش و ویزیت مردم هستند.از آنها دلیل حضورشان را میپرسیم و میگوید :

هرکسی یک نیتی دارد و این یک رفتار خیر خواهانه است،در ماه مبارک رمضان  هر کسی آنچه که دارد را در طبق اخلاص میگذارد و ما هم با درس و تخصصی که داریم به مردم خدمت میکنیم ودیگری این فرصت را هدیه ای میداند که در ماه مبارک رمضان از سوی خدا نصیبش شده است تا ثواب این ماه برایش دوچندان شود.

به سراغ مردم هم میرویم ،حالا آنها از همه خوشحال ترند.خانمی که لبخند به لب دارد و با خوشحالی نسخه ی سونوگرافی خود را به ما نشان میدهد و میگوید مدت هاست بخاطر مشکلی که دارد پزشک برایش سونوگرافی تجویز کرده اما هزینه ی سنگین خدمات پاراکلینیکی در مراکز غیر دولتی و شلوغی مراکز دولتی و نداشتن توانایی مالی او را از ادامه ی درمان منصرف کرده و حالا که برای زیارت به امامزاده صالح آمده باورش نمیشود که میتواند بدون هیچ هزینه ای تحت درمان قرار بگیرد.

طرح نسخه های شفابخش برای دومین بار و امسال با خدمات بیشتری مثل انجام سونوگرافی و انجام جراحی سرپایی به بیماران خاص،صعب العلاج و عموم مردم خدمات رایگان میدهد.

گفتنی ا ست این طرح از ۱۵ ماه مبارک رمضان تا پایان این ماه مبارک از ساعت ۱۸ تا ۲۲  در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) پذیرای زائران است.