به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکترابراهیم ایران‌دوست، درباره روش‌های برطرف کردن دردهای مزمن در طب ایرانی گفت: دردهای مزمنی مثل سردرد و کمردرد، دردهای مفصلی و استخوانی از جمله شایع‌ترین مشکلات دوره میانسالی و سالمندی است که متاسفانه امروزه جوانان هم آن‌ها را تجربه می‌کنند. متاسفانه بسیاری از افراد با اولین احساس درد، قرص مسکن مصرف می‌کنند.

وی افزود: در بسیاری از مواقع این داروها اثری ندارند لذا می‌توان با مصرف برخی گیاهان که خواص دارویی دارند این دردها را برطرف کرد.

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: یکی از ضدالتهاب‌های طبیعی روغن‌ زیتون است که در کاهش دردها و التهاب‌های مزمن تاثیر قابل‌توجهی دارد. علاوه بر خواص ضددرد و ضدالتهاب، روغن زیتون فواید ارزشمند دیگری هم برای سلامتی دارد که تاثیر آن بر کاهش چربی‌خون و سلامت قلبی و عروقی از جمله مهم‌ترین آن‌هاست.

وی ادامه داد: زردچوبه نیز تاثیر مهمی‌ در تسکین دردهای آرتریت روماتوئید دارند که می‌توان با مصرف آن این دردها را کاهش داد.

ایران‌دوست با بیان اینکه مصرف زنجبیل فقط برای درمان درد معده و سرماخوردگی‌های مرسوم نیست توضیح داد: زنجبیل سرشار ازترکیباتی است که نقش مهمی‌ در کاهش دردهای استخوانی و ماهیچه‌ها دارند. امروزه در خیلی از نقاط دنیا از مصرف عصاره زنجبیل در درمان دردهای ناشی از پوکی‌استخوان و دردهای مفصلی استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مصرف قهوه نیز می‌تواند در درمان سردردها و مخصوصا میگرن کمک کننده باشد؛ اما باید توجه داشت که وابستگی طولانی مدت به کافئین می‌تواند تاثیرات متفاوتی داشته باشد. در واقع افرادی که به مصرف قهوه عادت دارند و به آن وابسته شده‌اند در صورت مصرف نکردن نوشیدنی‌های کافئینی دچار سردرد می‌شوند.(فارس)