به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها آمریکا، بین سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶، حدود ۲.۴ میلیون آمریکایی مبتلا به عفونت هپاتیت C بوده‌اند.

تحقیقات اولیه این موسسه نشان داده است که موارد جدید ابتلا به هپاتیت C بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۶ سه برابر شده است. اکثر موارد ابتلا ناشی از تزریق مواد مخدر در بین جوانان آمریکایی معتاد به هروئین و سایر مواد افیونی بوده است. افراد زیر ۴۰ سال دارای بالاترین نرخ ابتلا به عفونت‌های جدید هستند.

هپاتیت C یک عفونت ویروسی است که موجب التهاب در کبد می شود. در اکثر موارد، عفونت مزمن می‌شود. بدون درمان، حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد افراد مبتلا به هپاتیت C مبتلا به سیروز کبدی می‌شوند. برخی دیگر هم مبتلا به سرطان کبد می‌شوند.

دکتر جودیت فینبرگ، متخصص بیماری‌های عفونی، در این باره می‌گوید: این روزها اکثر افراد به دلیل استفاده از ابزار مشترک تزریق مواد مخدر مبتلا به این بیماری می‌شوند.

تا چندین دهه، تنها درمان هپاتیت C شامل داروی تزریقی اینترفرون بود که نرخ درمان بعد از آن ۴۰ تا ۵۰ درصد بود. اما در سال‌های گذشته، داروهای خوراکی جدید برای مقابله با هپاتیت C تائید شده‌اند که نرخ درمان بعد از دو تا سه ماه مصرف، بیش از ۹۰ درصد است. (مهر)