به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)با اشاره به اینکه در کشور ما اگرچه سابقه این رشته به بیش از ۵۰ سال می رسد اما طی دو دهه گذشته با سرمایه گذاری علمی و مالی قابل توجه توسط دانشگاههای کشور ، درحال حاضر در منطقه غرب آسیا مقام اول را از نظر آموزش ، پژوهش درمان ، انتشارات و استفاده از تکنولوژی های نوین داراست اظهار کرد : در حال حاضر بیش از ۴۰۰ جراح در کشور و در همه استانها فعالیت دارند و یازده مرکز آموزشی به بیش از یکصد دستیار تخصصی آموزش می دهند.
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد : حوزه های مختلف شامل تروما ، ضایعات پاتولوژیک ، بازسازی های پیشرفته ، ناهنجاریهای مادرزادی مانند شکاف لب و کام ، مفصل گیجگاهی فکی ، جراحی های سرپایی ، ایمپلنتهای دندانی ، عفونتها و ناهنجاریهای رشدی تکاملی یا ارتوگناتیک و جراحی های زیبایی صورت در حوزه مسئولیت جراحان دهان فک و وصورت می باشد .
وی با بیان اینکه درحال حاضر تلاش می شود آخرین تکنولوژیهای پیشرفته در این رشته به خدمت گرفته شود یادآور شد : هر ساله کنگره بین المللی انجمن در ایران با شرکت رشته های مختلف عمومی و تخصصی برگزار می شود که امسال شانزدهمین برنامه به ریاست استاد ارجمند دکتر سید مهدی جعفری تدارک دیده شده که همزمان با این برنامه ارزشمند ، سمپوزویوم ایمپلنت خلیج فارس و جشنواره محققان جوان نیز در کنار این کنگره برگزار می گردد .
دکتر بیات افزود : از مشخصات برنامه امسال ، حضور سخنرانان متنوع از کشورهای مختلف آسیایی ، آمریکایی و اروپایی است که از آمریکا بصورت وبینار ارائه می شود .
رییس هیات مدیره انجمن جراحان دهان ، فک و صورت ایران با اشاره به اینکه ارائه افق های نوین و تکنولوژیهای برتر و روزآمد هدف برگزار کنندگان دانشمند و با ارزش این کنگره می باشد ادامه داد : امیدوارم برگزاری این کنگره بتواند قدمهای موثر در گسترش مرزهای دانش ، ارائه خدمات بهتر به بیماران ، آموزش همکاران و روابط بین المللی موثر بردارد .
دکتر بیات در پایان خاطرنشان کرد : از همه همکاران جراح دهان ، فک و صورت ، پزشکان متخصص جراحی پلاستیک ، گوش حلق و بینی ، اکوپلاستیک ، چشم پزشکان و دندانپزشکان دعوت میکنم در این رویدارد بزرگ که ٢۴لغایت ٢٧بهمن ماه جاری در هتل المپیک برگزار می شودشرکت نمایند و صمیمانه مقدم آنان را گرامی می‌دارم.