به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر محمدرضا شانه ساز،  در هفدهمین همایش سالانه انجمن علمی‌داروسازان ایران اظهار داشت: یکی از معضلات اجتماعی در کشور که با بحث حفظ بنیان خانواده در ارتباط است موضوع اختلالات جنسی بوده و از آنجایی که اولین و مهمترین واحد اجتماعی در دین مبین اسلام خانواده است و بر گسترش آن تأکید شده توجه به رفع مشکلات اختلالات جنسی نیز در خانواده‌ها حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه معضل اختلالات جنسی به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند خانواده‌ها را دچار آسیب کند، گفت: این مسئله برای جوامع بشری تهدید به شمار می‌رود و در کشور ما دیر به این مسئله توجه شده است.

رئیس انجمن علمی‌ داروسازان ایران با بیان اینکه آمار طلاق و جدایی نشان می‌دهد که زنگ خطر فروپاشی خانواده به صدا درآمده است، گفت: با توجه به اهمیت مسئله اختلالات جنسی در بزرگ ترین گردهمای داروسازان ایران، این موضوع مدنظر قرار گرفته و یکی از محور‌های اصلی همایش است و توسط کارشناسان و اساتید این محور در نظر گرفته شد.

شانه ساز با اشاره به اینکه در زمینه اختلالات جنسی معضلات فراوانی وجود دارد گفت: مصرف دارو‌های غیرمجاز در ورزشگاه‌ها و مراکز بدنسازی بر روی سلامت جنسی آن‌ها تأثیرگذار است و داروسازان و داروخانه‌ها با این تیپ از مراجعات همراه بوده بنابر این لازم است که این مسائل در همایش‌های بزرگ داروسازان مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اطبا و داروسازان با درخواست غیرمنطقی دارو‌های هورمونی همچون تستسترون مواجه هستند، گفت: این مکمل‌ها از کانال‌های قاچاق وارد می‌شود و گاهی مربیان ورزشی آن را توصیه کرده که حتی یک بار مصرف مکمل‌های غیرمجاز جهت بدنسازی می‌تواند سبب ناباروری فرد شود.

رئیس انجمن علمی‌ داروسازان ایران خاطرنشان کرد: ارتباطات جنسی خارج از دستور شرع با گسترش فضای مجازی، بروز عفونت‌ها و بیماری‌های مقاربتی و … از جمله مسائلی است که سلامت خانواده و باروری آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.