به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)؛ محمود کاری در رابطه با مشکلات معلولان ضایعات نخاعی گفت: به طور کلی مشکلات این معلولان در دو بخش یکی درمان و تجهیزات پزشکی مورد نیاز و بیمه و دیگری درباره رفت و آمدهای آنها است.

او افزود: متاسفانه در بخش دارو و تجهیزات پزشکی با مشکلاتی مواجه هستند از جمله اینکه این تجهیزات به سختی در اختیار آنها قرار می‌گیرد که دلیل آن را باید مسوولان بیان کنند. همچنین در بحث حمل و نقل شهری و حضور در جامعه این مشکل وجود دارد که این فضا همچون گذشته پذیرای این افراد نیست. متاسفانه سازمان بهزیستی نگاه لازم برای حل مشکلات معلولان را ندارد و فقط برای رفع تکلیف کاری را انجام می‌دهد.

کاری با بیان اینکه مستمری ناچیزی به معلولان تعلق می‌گیرد که دردی از آنها را دوا نمی‌کند، گفت: در سطح کلان دولت پیش‌بینی‌هایی را برای این افراد کرده که البته در نهایت اجرایی نمی‌شود. بهزیستی به دلیل تعدد گروه‌های مختلفی که باید از آنها حمایت کند، معلولان را نادیده می‌گیرد و متاسفانه در برنامه‌های آنان دیده نمی‌شوند.

مدیرعامل انجمن ندای معلولان تاکید کرد: معلولان مشکلاتی دارند که همچنان پابرجاست، مثل استخدام سه درصد معلولان در دستگاه‌های اجرایی که هر سال مطرح می‌شود، اما اجرا نمی‌شود.

او تصریح کرد: پذیرفتن معلولان در دانشگاه‌ها مستلزم پرداخت هزینه‌های آنها از جانب دولت است و با اینکه دولت این مساله را به سازمان‌ها تکلیف کرده است، اما در نهایت اقدامی‌صورت نمی‌گیرد و شهریه‌ها با تاخیر پرداخت می‌شود.

کاری گفت: در بحث شهری و معابر عمومی‌نیز وضعیت معلولان کاملا مشخص است. پیاده‌روها را با عناوین مختلف مسدود کرده‌اند و همین مساله برای رفت و آمدشان مشکلاتی ایجاد کرده است.(ایسنا)