به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر رحمان بردی اوزونی دوجی گفت: این کودکان که دختر و از اهالی روستای کچیک مراوه تپه هستند، هنگام بازی در مراتع اطراف محل زندگی خود نوعی قارچ می‌بینند و با گمان خوراکی بودن، اقدام به خوردن آن می‌کنند.

وی افزود: دو نفر از این کودکان تنها قارچ را مزه کرده بودند اما یکی از آنان قارچ را به طور کامل می‌خورد که هر سه نفر آنان دچار مسمومیت می شوند.

اوزونی دوجی اضافه کرد: این کودکان بلافاصله به مرکز درمانی روستا و در ادامه به بیمارستان شهرستان کلاله منتقل می‌شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان مراوه تپه با بیان اینکه مسمومیت با قارچ برای نخستین بار است که در این شهرستان حادث می‌شود، تصریح کرد: از سه مسموم این حادثه دو نفر شرایط عمومی عادی داشته و هم اکنون دربخش کودکان بیمارستان کلاله بستری هستند.

وی ادامه داد: کودک سوم که هفت سال دارد و اقدام به خوردن قارچ کرده بود، هم اکنون در بخش آی سی یو بیمارستان بستری است و یک تیم پزشکی مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهد.

دکتر اوزونی دوجی، زمان رخداد این حادثه را عصر هفتم اسفند اعلام کرد و گفت: بیشتر افراد بزرگسال این منطقه با قارچ‌های خوراکی و غیرخوراکی که با فرا رسیدن فصل بهار در مراتع منطقه رویش پیدا می کنند، آشنا هستند.

وی افزود: اطلاع رسانی‌های لازم در این خصوص برای روستائیان انجام شده و خانواده‌ها باید ضمن آگاهی بخشی به فرزندانشان، مراقبت بیشتری از آنان داشته باشند.(ایرنا)