داریوش آرمان در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه حدود ۱۰ درصد مراکز دیالیز کشور توسط نهادهای خیریه اداره می‌شوند، اظهارداشت: فعالیت سازمان‌‌ها و انجمن‌‌های خیریه در ارائه خدمات به بیماران دیالیزی بی‌تردید بار سنگینی از دوش دولت در این بخش برداشته است اما متاسفانه با وجود افزایش نرخ مواد مصرفی دیالیز و سایر ملزومات و هزینه‌‌های پرسنلی در سال‌‌های اخیر همچنان تعرفه این مراکز با رقم ثابت محاسبه می‌شود.

وی اضافه کرد: بی‌تردید ادامه این روند باعث خواهد شد که ده‌‌ها بخش دیالیز در سراسر کشور با خطر ورشکستگی یا تعطیلی روبرو شوند. این درحالی است که مراکز درمانی یادشده حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان از سازمان‌‌های بیمه‌گر طلبکار هستند.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران با هشدار نسبت به بحرانی که ممکن است به واسطه تعطیلی این مراکز برای بیماران دیالیزی ایجاد شود تصریح کرد: مسئولان حوزه بهداشت و درمان باید در نظر داشته باشند که خیلی از بیماران دیالیزی به این درمان نیاز دارند و نمی‌توانند مسیرهای طولانی‌ای را برای رسیدن به دستگاه‌‌های دیالیز طی کنند، از طرفی عده‌ای توان مالی زیادی هم برای ادامه روند دیالیز ندارند و با این اتفاق مسلما جان صدها یا شاید هزاران بیمار دیالیزی به خطر خواهد افتاد.

وی تاکید کرد: وزارت بهداشت و درمان، سازمان‌‌های بیمه‌گر و سایر نهادهایی که در حوزه درمان فعالیت دارند باید برای سرپا نگه داشتن این مراکز تلاش کنند تا بتوانند جلوی بروز بحران در ارائه خدمات به بیماران دیالیزی را بگیرند و برای رفع این مشک چاره اندیشی کنند.