به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد حسن عزیزی در ماه مبارک رمضان مصرف آش و حلیم در بین مردم روزه‌دار افزایش پیدا می‌کند بنابراین افراد باید مسائل بهداشتی را حین مصرف این مواد غذایی رعایت کنند.

وی ادامه داد: برخی از مغازه‌دارهای سطح شهر به صورت خودسرانه و بدون داشتن هیچ گونه مجوزی از سوی وزارت بهداشت اقدام به فروش آش و حلیم می‌کنند که ممکن است نتیجه این کار تهدید سلامت مردم باشد.

عزیزی عنوان کرد: آش و حلیمی‌که در خیابان به فروش می‌رسد در معرض آلودگی‌های محیط از جمله گرد و غبارهای موجود در هوا قرار می‌گیرد و همین مسئله سلامت افراد را به شدت تهدید می‌کند و به همین دلیل توصیه می‌شود هرگز از دستفروشان خرید نکنید.

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران تاکید کرد: بازرسان وزارت بهداشت، بر عملکرد فروشندگان مواد غذایی در ماه مبارک رمضان نظارت دارند اما به دلیل تعدد این نوع فروشنده‌ها در برخی مواقع بازرسان زمان سرکشی به همه مغازه‌ها را ندارند.

عزیزی با اشاره به بحث استفاده از پنبه به جای گوشت در  تهیه حلیم که در فضای مجازی دست به دست می‌شود، گفت: متاسفانه این مسئله سلامت مردم را به خطر می‌اندازد چرا که مردم عادی نمی‌توانند به راحتی به وجود  پنبه  در حلیم پی ببرند.

وی یادآور شد: مردم باید از خرید آش و حلیمی‌که در سطح خیابان و حتی کنار پیاده راه عرضه می‌شود به شدت پرهیز کنند، زیرا اکثر فروشندگان، مسائل بهداشتی را هنگام تهیه این مواد غذایی رعایت نکرده‌اند.(باشگاه خبرنگاران)