به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از خانه ملت، سیامک مره صدق، با ارزیابی مثبت از تاسیس مرکز علمی برای نظارت و فعالیت در زمینه طب سنتی، در مورد عدم اجرای طرح تاسیس داروخانه‌های گیاهی گفت: ما باید همچون کشورهای توسعه‌یافته قبل از ایجاد داروخانه‌های گیاهی به تربیت نیروی کارشناس برای اداره آنها بپردازیم که با بینش علمی به این حوزه ورود پیدا کنند.

نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی‌تردید افراد برای فعالیت در داروخانه‌هایی که قرار است به منظور عرضه داروهای گیاهی ایجاد شوند، باید حتما دوره‌های آموزشی را گذرانده باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: ایجاد داروخانه‌های گیاهی در شرایطی که دانشجویان داروسازی نیز اطلاع زیادی در رابطه با خواص گیاهان و عوارض ناشی از مصرف آنها در دوز بالا به دست نمی‌آورند و افرادی نیز که به صورت سنتی اقدام به عرضه گیاهان دارویی می‌کنند از بینش علمی قوی برخوردار نیستند، ریسک محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه فعالیت عطاری‌ها باید ساماندهی شده و با نظارت دقیق صورت بگیرد، تصریح کرد: گاهی مداخلات غیرعلمی در مسائل پزشکی می‌تواند کشنده باشد بنابراین چنانچه فردی با یک تجربه سینه به سینه بخواهد محلی را اداره کند که با جان مردم سروکار دارد، به هیچ وجه منطقی و قابل‌قبول نیست.