به گزارش طبنا(خبرگزای سلامت)، پروانه سلحشوری در انتقاد نسبت به درخواست اصل ۸۵ از سوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برای اجرای آزمایشی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان گفت: اگر اجرای این لایحه بعد از بررسی‌‎های طولانی مدتی که برای آن صورت گرفته و تجربه مشکلات متعددی که در زمینه کودک‌آزاری در سطح جامعه وجود دارد به این موضع برسد، قطعا با آن مخالفت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بی‌تردید یکی از نیازهای اساسی امروز جامعه با توجه به تحولاتی که رخ داده و اتفاقاتی که در بستر اجتماع افتاده، این است که نهادهای متولی به دنبال افزایش اقدامات حمایتی در حوزه کودکان و نوجوانان باشند .

وی تصریح کرد: اجرای لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در شرایط کنونی یکی از واجبات است که می‌تواند در جهت حفاظت و تامین امنیت کودکان و نوجوانان نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

سلحشوری یادآورشد: قطعا در شرایط کنونی که روزانه شاهد اتفاقاتی پیرامون کودک‌آزاری در سطح جامعه هستیم که در پی رسانه‌ای شدن آنها افکار عمومی‌نیز جریحه‌دار می‌شود، متولیان امر باید این لایحه را به صورت دو فوریتی بررسی کنند نه اینکه در پی اجرای آزمایشی آن باشند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون باید بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در اولویت دستور کار صحن مجلس قرار بگیرد و این گونه نباشد که هر زمان طرح یا لایحه‌ای در حمایت از کودکان و زنان مطرح می‌شود، موانعی در مسیر تصویب و اجرای آنها قرار بگیرد، کما اینکه تاکنون این‌طور بوده است.