به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محسن ابراهیمی‌ عدم توجه مسئولان به تولید محصولات تراریخته را مهمترین معضل حوزه ژنتیک گیاهی دانست و افزود: متاسفانه اخیرا افراد فاقد صلاحیت تریبون در اختیار گرفته اند و در خصوص محصولات تراریخته تبلیغات نادرست انجام می‌دهند و آن را محصولی مضر برای سلامتی انسان‌ها معرفی می‌کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه بحث محصولات تراریخته از ریل علمی‌خارج شده است، یادآور شد: اخیرا به قدری اطلاعات نادرست و غیرعلمی‌در خصوص محصولات تراریخته در جامعه نشر پیدا کرده است که متاسفانه این مبحث علمی‌به یک موضوع سیاسی تبدیل شده است.

این استاد دانشگاه تهران با تاکید براینکه محصولات تراریخته برای سلامت انسان مضر نیست، خاطرنشان کرد: تولید محصولات اما واردات آن را با هزینه‌های گزاف انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: دانشمندان و اندیشمندان بسیاری تراریخته علاوه براینکه هیچ زیانی برای سلامتی انسان‌ها ندارد، بلکه تولید آن موجب حفظ محیط زیست نیز می‌شود.

دبیر اجرایی سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک ایران بیان کرد: متاسفانه در کشور ما برای تولید محصولات تراریخته مقاومت می‌شود اما این در حالی است که عمده محصولات کشاورزی وارداتی به کشور از جمله دانه‌های روغن به صورت تراریخته تولید شده اند بنابراین برای محققان داخلی علت این امر مشخص نیست که چرا مسئولان از تولید یک محصول با کیفیت جلوگیری می‌کنند.(فارس)