به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر مصطفی اسماعیلی افزود: لوازم آرایشی و بهداشتی که به وسیله شرکت‌های داخلی تولید می‌شوند از همان مراحل اولیه و تولید مواد خام مورد نظارت قرار می‌گیرند که در صورت وجود هرگونه مشکلی در این لوازم اجازه تولید و فعالیت کارخانه آن گرفته می‌شود.

وی اضافه کرد: لوازم آرایشی و بهداشتی که از راه قاچاق وارد کشور می‌شوند از نظر سلامتی هیچگونه تاییدیه‌ای ندارند به همین دلیل در هنگام مصرف مشکلات پوستی برای مصرف کننده به وجود می‌آورند.

مدیر کل لوازم آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ادامه داد: لوازم آرایشی و بهداشتی که از راه غیرقانونی وارد بازار می‌شوند از نظر سلامت مشکل دارند، به طوریکه ممکن است از میزان قابل توجهی سرب در مواد تشکیل‌دهنده آنها استفاده شده و همین امر باعث ایجاد مشکلات کلیوی، کبدی و حتی مسمومیت سربی در افراد شود.

وی گفت: لوازم آرایشی و بهداشتی که از مبادی غیرقانونی وارد کشور می‌شوند برند‌های معروف را به صورت تقلبی بر روی محصولات خود هک کرده و معمولا قیمتشان‌ پایین‌تر از محصول اصلی است.

اسماعیلی یادآور شد: همکاران ما در کارخانه‌های خارجی به دقت کار نظارت را انجام می‌دهند تا محصولات آرایشی وارداتی‌ از نظر سلامتی هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشند.(باشگاه خبرنگاران)