سونا آقابابایی در گفت‌وگو با طبنا (خبرگزاری سلامت) درباره برگزاری جشنواره علم برای همه در موزه علوم و فناوری اظهار کرد: این جشنواره هر سال مصادف با هفته علم برگزار می‌شود و سال گذشته با عنوان همزیستی با زلزله در برج میلاد برگزار شد.

وی با بیان اینکه هدف برگزاری این جشنواره، علم برای همه است، افزود: با توجه به اهمیت تغذیه سالم امسال این جشنواره با عنوان سفره سلامتی خانواده من با هدف افزایش سواد علمی و فناورانه درباره سلامتی و تغذیه در چهار محور برگزار می‌شود.

دبیر چهارمین جشنواره علم برای همه ادامه داد: چهار محور سلامتی و تغذیه عبارتند از به سلامتی اهمیت بدهیم، استانداردها و نشانگرها را بشناسیم، از منابع و رسانه‌ها درست استفاده کنیم و هر چیزی را نخوریم است که در مورد هر یک از این مباحث در این جشنواره به بحث و گفت‌وگو می‌پردازیم.

آقابابایی یادآور شد: برنامه‎های این جشنواره عبارتند از بازی بزرگ روی زمین ۱۲ متری درباره غذا و سبد خانواده، بازی با موضوع بشقاب سلامتی، تئاتر عروسکی درباره شبکه‎های مجازی و تبلیغات درباره سلامت و رژیم غذایی و غذاهای مامان‌پز است.

وی گفت: جشنواره علم برای همه با حضور مردم و سخنرانی متخصصان در حوزه‎های مختلف تنوع غذایی، جایگزین‎های مواد غذایی و استانداردهای مواد غذایی در زمینه تولید و نگهداری برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: موزه ملی علوم و فناوری ایران برای چهارمین سال از تاریخ ۲۰ الی ۲۵ آبان ماه سال جاری از ساعت هشت الی ۲۰ در محل نمایشگاهی موزه ملی علوم و فناوری واقع در خیابان امام، خیابان سی تیر برگزار می‌شود.

گفتنی است علاقه‌مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‎توانند به سامانه inmost.ir مراجعه کنند و یا با شماره‎های ۸۸۹۱۴۶۳۱ داخلی ۷۷۲۰ تماس بگیرند. همچنین شماره ۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۸ برای هماهنگی انواع بازدیدها، پاسخگوی علاقه‌مندان خواهد بود.