به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی‌میل، محققان می‌گویند به دلیل اینکه چربی اضافی در بدن مردها، بیشتر دور شکم‌شان جمع می‌شود، سریع‌تر و آسان‌تر از بین می‌روند. اما چربی اضافی در زن‌ها، در باسن، ران‌ها و صورت‌شان، ذخیره می‌شود. البته چربی دور شکم که به چربی احشایی نیز شناخته می‌شود، خطرناک‌تر است زیرا به دور اندام‌های مهم بدن ذخیره می‌شود. بنابراین کم کردن این چربی‌ها، برای سلامتی افراد مفیدتر است.

محققان دریافتند که مردها در ۸ هفته رژیم غذایی، به طور متوسط ۱۱.۸ کیلوگرم در مقایسه با ۱۰.۲ کیلوگرم در زن‌ها، وزن کم کردند. البته آنها بیش از این هم می‌توانستند وزن کم کنند زیرا به طور کامل به رژیم غذایی خود پایبند نبودند.

تاکنون فرض بر این بوده که زن‌ها راحت‌تر از مردها لاغر می‌شوند. اما این تحقیق خلاف آن را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد زن‌ها به اندام‌شان بیشتر اهمیت می‌دهند و مردها نسبت به این مساله، بی‌توجه هستند. کارشناسان می‌گویند، در طول دهه‌ها زن‌ها برای لاغر بودن و داشتن اندامی متناسب، بیش از مردها تحت فشار بوده‌اند. اما چاقی مردها طبیعی و عادی در نظر گرفته می‌شود. بنابر بررسی‌ها مشخص شده که فقط ۲۳ درصد از مردها در برنامه‌های رژیم غذایی لاغری شرکت می‌کنند. به همین دلیل مردها بیش از زن‌ها در مسیر چاقی قرار می‌گیرند و احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی در آنها بسیار بیشتر است.

پیروی از رژیم غذایی مناسب مانند نوردیک می‌تواند در لاغری افراد کمک کند. رژیم غذایی نوردیک دربرگیرنده مصرف میوه و سبزی، غلات کامل، ماهی و غذاهای دریای، مقدار کمی گوشت قرمز، محصولات ارگانیک و خوراکی‌های فصل است.

به گزارش طبنا، محققان معتقدند مردها با پیروی از رژیم غذایی مناسب می‌توانند بسیار راحت‌تر از زن‌ها لاغر شوند و خود را از شر بیماری‌های ناشی از چاقی برهانند. اما علی‌رغم این حقیقت، چاقی در مردها به مراتب بیشتر از زن‌هاست و آنها باید به اندام و سلامتی خود توجه کنند.

مترجم: نادیا زکالوند