به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر سیدحسن‌هاشمی‌ در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره وضعیت انتشار مقالات علمی‌ کشور در ژورنال‌های معتبر جهانی، گفت: مشکلی برای چاپ مقالات‌مان وجود ندارد، چه در مجلات آمریکایی و چه اروپایی. حالا اگر کسی کار عمیق پژوهشی نکرده اما انتظار دارد در چنین مجلاتی چاپ شود نباید این موضوع را به حساب مسائل روز بگذارند.

وی افزود: مقالات متعددی از استادان برجسته کشور در این ژورنال‌ها چاپ می‌شود و اساسا نگاه مجامع علمی‌ دنیا اینگونه نیست و ما هیچ گزارشی در این زمینه نداشته‌ایم. هرچند ادعاهایی هم هست.

وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش که کاهش قیمت ارز بر کاهش قیمت داروها تاثیر خواهد داشت یا نه، اظهار کرد: ما تقریبا کاری با نرخ ارز در زمینه داروها نداریم، در تجهیزات پزشکی و ملزومات آن هم همینطور است، چرا که قیمت ارز ما مشخص است که ۴ هزار و ۲۰۰ تومان است و تا سال آینده نیز به همین قیمت خواهد بود؛ پس آن چه در کوچه و بازار جاری است در این موارد تاثیری ندارد، اما تغییر نرخ ارز در هتلینگ بیمارستان‌ها که مربوط به خدمات است تاثیر می‌گذارد.(ایسنا)