به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، اسدالله کارگر با اشاره به کاهش قیمت گوجه فرنگی و سیب زمینی در بازار اظهار کرد: قیمت این محصول در بازار به نرخ چهار ماه پیش بازگشته است.

وی با بیان اینکه قیمت سیب زمینی در آغاز دوره گرانی این محصول به حدود ۴ هزار تومان رسیده بود، گفت: هم‌اکنون نرخ هرکیلوگرم سیب زمینی به کیلویی حدود ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان رسیده و نسبت به ابتدای دوره گرانی‌ها نزدیک ۸۰ درصد کاهش قیمت داشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به کاهش قیمت گوجه فرنگی نیز افزود: گوجه فرنگی نیز به کیلویی ۳ هزار تا ۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.

کارگر درباره شرایط کلی بازار میوه اظهار کرد: بازار در مجموع وضعیت آرامی‌دارد، چرا که در حال حاضر هم میوه‌های تابستانه و هم میوه‌های زمستانه در بازار عرضه می‌شوند و همین مسئله باعث آرامش بازار شده است.

وی افزود: پرتقال، نارنگی، سیب درختی، خرمالو، انار و … از جمله میوه‌هایی هستند که اخیرا وارد بازار شده‌اند ضمن اینکه عرضه میوه‌هایی مانند هلو و شلیل نیز هنوز به پایان نرسیده است.

کارگر همچنین با اشاره به کاهش حدود هزار و ۳۰۰ تومانی قیمت هر کیلوگرم موز گفت: قیمت این میوه به کیلویی ۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

وی درباره اینکه آیا کاهش تولید سیب درختی و کیوی بر قیمت این میوه‌ها در بازار تاثیرگذار بوده است، افزود: فعلا شاهد چنین موضوعی نبوده‌ایم. (مهر)