به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، حسین دهمرده‌ای اظهار کرد: این روزها جشن چهارشنبه سوری از حالت سنتی خارج شده است و به سمت ترقه‌بازی و انفجار مواد منفجره رفته است، این نوع رفتارها برای نوجوانان، جوانان و حتی عابرین خطرناک است و می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به این افراد وارد کند.

وی ادامه داد: در مراسم چهارشنبه‌سوری سال گذشته ۹۸ مورد به بیمارستان مراجعه کردند که از میان آنها تعداد ۸۰ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۱۳ نفر به دلیل سوختگی در بیمارستان بستری شدند.

دهمرده‌ای با اشاره به صدمات ناشی از سوختگی عنوان کرد: صدمات ناشی از سوختگی در برخی از موارد جبران‌ناپذیر است و می‌تواند زندگی فردی و اجتماعی افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

وی تأکید کرد: کودکان و نوجوانان در معرض شدید آسیب‌های ناشی از چهارشنبه آخر سال هستند پس والدین و بستگان باید مراقب رفتارهای خود باشند.

دهمرده ای ادامه داد: متأسفانه سالیانه ۲۵۰۰ نفر جان خود را در اثر سوختگی از دست می‌دهند و ۲۵۰ هزار نفر نیز دچار عوارض سوختگی می‌شوند. بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری در آمادگی کامل برای درمان مصدومان احتمالی چهارشنبه آخر سال است، اما به طور کلی تعداد تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران سوختگی در کشور کم است.(باشگاه خبرنگاران)