به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی‌ امروز در آیین افتتاح ستاد معاونت غذا و دارو و مجموعه آزمایشگاه‌های کنترل غذا و دارو اصفهان اظهار کرد: سفر به اصفهان به دلیل پیشرو بودن این شهر همیشه مسرت‌بخش است و امروز نیز آغاز خوبی در جمع تولیدکننده‌های دارو داریم.

وی افزود: غذا و دارو بخش بسیار مهمی ‌است و مسؤولیت بسیار سنگینی دارد، از طرفی باید برای آن باید زمینه رشد امکانات و توانمندی مالی را فراهم کنیم؛ کسی باور نمی‌کند که صنعت سلامت بالاترین رقم را در بین نفت و گاز و دفاع و … در اقتصاد جهانی به خود اختصاص داده است، در ایران نیز فراز و نشیب‌هایی داشتیم و باید خدا را شکر کنیم با همه موانعی که وجود داشته جایگاه خوبی داریم؛ رقابت سخت است و محدودیت‌ها زیاد است اما خودباوری نیز کم نیست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اصفهان در گذشته حتی یک کارخانه داروسازی هم نداشته اما امروز دارای ۱۲ کارخانه داروسازی است و این باعث افتخار است؛ باید به این کارخانه‌ها کمک کنیم و در عین حال سخت‌گیری کنیم، البته سخت‌گیری نباید از جنس اداری باشد که اگر این‌طور باشد یک ظلم است، بلکه باید از نظر کیفی سخت‌گیری کرد تا کیفیت ارتقاء پیدا کند و در عرصه بین‌المللی رقابت صورت گیرد.

وی عنوان کرد: در بخش غذا هم مسؤولیت سنگینی داریم، اگر بنا داریم در مورد سلامت مردم درست عمل کنیم پیشگیری مقدم بر درمان است و باید از شعار دست برداریم، در رأس استان استاندار، مجمع ملی سلامت، خیرین، نمایندگان و.. دست به دست هم دهند تا علاوه بر فرهنگ‌سازی به انجام وظایف تولیتی کمک کنند.

قاضی‌زاده‌هاشمی‌بیان داشت: الگویی که در موضوع بهداشت محیط در تهران معرفی کردیم در اصفهان نیز می‌تواند کمک کند، البته در اصفهان شما به قلیان سخت می‌گیرید اما موضوعاتی هم وجود دارد که اولویت بیشتری دارد و باید زیر ذره‌بین باشد.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز و حضور گردشگران تصریح کرد: با توجه به این‌که ایام نوروز در پیش است از اغذیه و فروشی‌ها مراقبت کنید. در نظارت بر توزیع و خدامت غذا و رفاهی اگر بخش خصوصی را درگیر کنیم که در تهران این کار را کردیم، تصدی‌گری کاهش پیدا می‌کند و به صورت غیر مستقیم متوجه می‌شویم آنچه را به عنوان مواد غذایی استاندارد تأیید کردیم از چه کیفیتی برخوردار است.(فارس)