به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، علی نوبخت با یادآوری نشست اخیر کمیسیون متبوعش با وزیر بهداشت، گفت: در این نشست برخی نماینده ها ابراز نگرانی کردند که بر اساس بخشنامه بیمه سلامت مستند به قانون بیمه شدگان باید تنها به واحدهای دولتی مراجعه کنند و این موضوع مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده بنابراین خواستار تجدیدنظر در اجرای این مصوبه شدند.

وی افزود: وزیر بهداشت نیز پیشنهاد برگزاری نشستی با حضور رییس بیمه سلامت را داد تا از وی درخواست کنیم در شرایط فعلی اجرای این پروژه در اولویت قرار نگیرد زیرا در قانون برنامه ششم و همچنین بودجه ۹۷ تکالیف زیادی پیش‌بینی شده که اگر سازمان بیمه سلامت آنها را در اولویت اجرا قرار دهد تا میزان زیادی صرفه جویی را به همراه خواهد داشت.

نوبخت ادامه داد: اینکه تمامی کسانی که بیمه سلامت همگانی دارند تنها باید از بخش دولتی خرید خدمت کنند درست نیست زیر در برخی موارد واحدهای دولتی جوابگو نبوده و باعث ایجاد صف های طولانی می شود.

رییس کمیسیون بهداشت مجلس یادآور شد: از سویی از سال ها قبل تعدادی پزشک آزمایشگاه و رادیولوژی به نظام و مملکت اعتماد کرده و موسسه ایجاد و حتی پروانه فعالیت را از مسئولان وزارت بهداشت اخذ کردند بنابراین چطور می توان به آنها گفت که نمی توانند بیمار پذیرش کنند.

نوبخت تصریح کرد: بر این اساس در نشست مشترک کمیسیون با وزیر بهداشت مقرر شد در شرایط فعلی دارندگان دفترچه های بیمه سلامت به شیوه سابق پذیرش شوند تا فشاری به مردم وارد نشده و واحدهای تازه تاسیس احساس خطر و ورشکستگی نکنند و اگر در این رابطه نقص قانون وجود داشته باشد نیز مرتفع شود.