به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از مدیکال نیوزتودی، اضطراب نیز مشکل دیگری است که بیش از ۱۹ درصد مردم آمریکا به آن مبتلا هستند. اخیرا محققان بریتانیا با بررسی ۶۸۷۰ نفر به این نتیجه رسیدند که فشار کار می‌تواند سلامت ذهن و روان را به خطر اندازد. محققان بریتانیایی با بررسی افراد بین ۴۵ تا ۵۰ سال، که تحت فشار کاری زیادی بودند، به این نتیجه رسیدند که سلامت ذهن و روان افراد می‌تواند در اثر فشار کار به خطر افتد.

محققان به منظور بررسی، از داوطلبان در مورد مسائلی چون توانایی‌های تصمیم گیری در محل کار و توانایی استفاده از مهارت‌هایشان و همچنین حجم کار، سرعت کار و دیگر ضروریات یک شغل، پرس و جو کردند. آنها همچنین عوامل بیرون از محیط کار مانند جدایی از همسر، مشکلات مالی، مرگ در خانواده یا مشکلات جسمی‌را هم بررسی کردند. ضریب هوشی، تحصیل و احتمال سابقه مشکلات ذهنی و روانی داوطلبان را هم در نظر گرفتند.

با درنظر گرفتن تمام موارد فوق، آنها به این نتیجه رسیدند افرادی که تحت فشار کار هستند، در سن ۵۰ سالگی، ۱۴ درصد بیش از دیگران دچار نوعی بیماری ذهنی و روانی از جمله اضطراب و افسردگی می‌شوند. و اگر این فشار از زندگی شان حذف شود، احتمال بیماری در آنها به همین مقدار کاهش می‌یابد.

به گزارش طبنا، محققان می‌گویند، نتایج بررسی‌هایشان نشان می‌دهد که در محل کار به منظور کاهش فشار کار باید یکسری اقدامات در نظر گرفته شود تا سلامت ذهن افراد به خطر نیفتد. سلامت روان مردم موجب سلامت جامعه و کاهش هزینه‌های صرف شده برای بهبود بیماری‌های ذهنی می‌شود.

مترجم: نادیا زکالوند