به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از خانه ملت، رضا شیران‌خراسانی در خصوص کمبود مراکز ترک‌اعتیاد زنان در شهرستان‌ها گفت: آن‌ چیزی که تاکنون نشان داده شده  این است که در گام‌ اول معتاد خودش باید برای ترک‌اعتیاد انگیزه داشته باشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر معتاد بخواهد ترک‌کند با بررسی‌هایی که داشته‌ام سازمان‌های مردم‌نهاد و NGO هایی که در راستای ترک‌اعتیاد تشکیل شده‌اند و به ترک‌اعتیاد از روش‌های روان‌شناسی می‌پردازند، موفق بوده‌اند و اکثر افرادی که وارد این مراکز شده‌اند ترک‌اعتیاد پایداری داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه معتاد را در جایی نگه‌داری کنیم و داروهایی با دُزهای مختلف به او بدهیم، تنها مشکل جسمی او را حل کرده‌ایم اما مشکل روانی او حل نمی‌شود و به محض اینکه او از آن مرکز خارج شود دوباره به موادمخدر رجوع می‌کند از این رو بهتر است که برای ترک‌اعتیاد از روشی که NGOهایی که تحت عنوان انجمن معتادان گمنام فعالیت می‌کنند، استفاده کرد.

شیران خراسانی در خصوص حضور زنان در این مراکز گفت: اقدامات خوب و موثری در این سازمان‌ها انجام می‌شود و تعدادی از افرادی که در این انجمن‌ها موفق به ترک‌اعتیاد شده‌اند را زنان تشکیل می‌دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: بنده در حوزه انتخابیه خود در جلسات NGO های ترک‌اعتیاد شرکت کرده و از نزدیک شاهد فعالیت آن‌ها بوده‌ام که روی معتادان اقدامات روحی- روانی انجام می‌دهند تا ترک اعتیاد او پایدار باشد و در حقیقت این خود معتاد است که با کار ایجابی علاقه‌مند به ترک می‌شود.