دکتر فرزاد پاکدل در گفت‌وگو باطبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره سیاهی دور چشم و اطراف پلک‌ها اظهار کرد: سیاهی دور چشم در برخی از افراد به صورت مادرزادی یا اکتسابی است.

وی با بیان اینکه در برخی از افراد اضافه شدن پیگمان پوست به خصوص در نواحی اطراف چشم سبب سیاهی دور چشم می‌شود، افزود: در برخی از افراد گردش خون عروق سطحی زیر پوست زیاد بوده بنابراین در افرادی که پوست نازکی دارند، عروق زیر پوست آنها بیشتر مشاهده می‌شود.

این فوق تخصص چشم خاطرنشان کرد: گود‌رفتگی زیر چشم و پلک‌ها از جمله عناصر بسیار حساس و نازک  هستند و این عامل سبب شده تا تغییرات پوست را شفاف و سریع نشان دهند.

پاکدل با اشاره به اینکه وقتی چربی زیر پوست کاهش یابد و پوست نزدیک به استخوان شود این مسئله سبب شده تا هاله‌ای دور چشم مشاهده شود، عنوان کرد: در برخی از موارد بر اثر سایه‌ای که بینی یا پلک‌ها بر دور چشم می‌اندازند افراد احساس می‌کنند که زیر چشم تغییر رنگ داده است.

وی تاکید کرد: در افرادی که به علت مادرزادی پیگمان یا رنگ‌دانه پوست آنها زیاد است و این مسئله سبب شده تا زیبایشان را از دست بدهند می‌توان از بلیچینگ و کم‌کردن رنگدانه به روش‌های علمی که توسط پزشک حاذق انجام می‌شود، استفاده کرد. همچنین استفاده از کرم‌های پوشاننده تا تزریق ژل نیز می‌توان جهت محو کردن این مشکل استفاده کرد اما آنچه که بسیار حائز اهمیت بوده ممنوعیت از خوددرمانی و تجویز دارو به صورت خوسرانه است چراکه می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.