به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)،سیده فاطمه ذوالقدر در خصوص تصویب طرح ساماندهی باغات کن و فرحزاد در شورای شهر تهران، گفت: با توجه به اینکه اطراف تهران را باغ‌های زیادی احاطه کرده‌اند، عدم ساماندهی و نظارت بر خانه‌ها و اصناف فعال در این مناطق بالاخص سفره‌خانه و قهوه‌ها و رستوران‌ها مشکلات مختلفی را به وجود آورده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: گزارش‌های مختلفی که در رابطه مشکلات مناطق کن و دره فرحزاد به دست ما رسیده است و باید هر چه سریع‌تر اجرای طرح ساماندهی این مناطق قبل از وارد کردن آسیب‌های جدی در اولویت شورای شهر تهران و شهرداری قرار بگیرد.

ذوالقدر با اشاره به اینکه در این مناطق قهوه‌خانه‌ها و رستوران‌ها سنتی فعالیت گسترده‌ای دادند، تصریح کرد: قهوه خانه‌ها و رستوران‌های سنتی کن و فرحزاد محلی برای تفریح خانواده‌ها و بالاخص جوان‌ها شده و باید فعالیت ‌آنها هر چه سریع‌تر شفاف و مجوز‌های آنها تحت نظارت و پوشش قرار می‌گیرد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: موضوع ساماندهی باغات کن و فرحزاد بار‌ها در نشست‌های مجمع نماینگان تهران مطرح شده است چرا که این باغ‌های به هم پیوسته تبدیل به فضای بی‌دفاع و ناامن شدند، ضروری است طرح‌های ساماندهی هر چه سریعتر اجرایی شود.