شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
بازدید: 333

ضرورت پوشش بیمه‌ای محصولات مهندسی بافت

به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر علی صمدی کوچکسرائی در آستانه برگزاری چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران اظهار کرد: این کنگره ۲۶ تا ۲۸ آبان ماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.

وی افزود: ترمیم ارگان‌های بدن به ویژه پوست، ‌استخوان، قلب، عروق و اعصاب از طریق پزشکی بازساختی از جمله موضوعات مورد بحث در این کنگره است.

دبیر علمی چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران ادامه داد: امروزه موفقیت در حوزه ترمیم ارگان‌های بدن بیشتر در پوست و استخوان بوده، این مسئله در دنیا و کشور ما نیز مطرح است. البته فرآورده‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد که در حوزه بالین مورد استفاده قرار گرفته است.

وی در ادامه به موضوع ترمیم پوست و استخوان از طریق پزشکی بازساختی اشاره کرد و گفت: در حوزه پوست و استخوان، علیرغم موفقیت‌های حاصل شده، قیمت‌ محصولات استخوانی و پوستی بسیار بالا بوده و این مسئله مشکلات زیادی را برای بیماران به همراه دارد. همچنین این محصولات تحت پوشش بیمه نیست و باید راه‌حل‌های اساسی در این زمینه اجرایی شود.

دبیر علمی چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران همچنین به اینکه بیماران دچار سوختگی و زخم‌های مزمن نیاز به ترمیم پوست دارند و حمایت‌های مادی به ویژه در بیماران نیازمند امری ضروری است اشاره نمودند. ترمیم استخوان در برخی از بیماران نیز از طریق استخوان اجسادی که اهدا می‌شود صورت می‌گیرد و البته برخی از محصولات نیز فرآورده‌های صناعی هستند که توسط برخی شرکت‌ها تهیه می‌شوند.

صمدی کوچکسرائی گفت: در چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی جدیدترین دستاوردها و فناوری‌های نوین در این زمینه مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of