به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، فرانچسکو روکا در نشست خبری تقدیر از امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر برگزار شد، اظهار کرد: کمک‌های صلیب‌سرخ از طریق سازمان قانونی و توسط هلال‌احمر عربی سوریه به مردم جنگ‌زده صورت می‌گیرد و حمایت‌های لازم در مناطق عملیاتی به مردم آسیب‌دیده ارائه می‌شود.

وی افزود: ۸۰ درصد آب آشامیدنی سوریه از طریق مهندسان صلیب سرخ تامین می‌شود که کمبود آب از مشکلات مردم غیرنظامی در سوریه است که تلاش می‌کنیم آن را تامین و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی را به مردم سوریه ارائه دهیم.

رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و هلال‌احمر خاطر نشان کرد: اردوگاه اسکان اضطراری برای آوارگان سوری تشکیل شده است و هزاران نفر از مردم جنگ‌زده خدمات لازم را از هلال‌احمر سوریه دریافت کرده‌اند که همچنان میزان نیازها در سوریه زیاد است با توجه به اینکه میلیون‌ها نفر در این کشور آواره‌ شده‌اند و همچنان به بخشی از مناطق عملیاتی سوریه جهت کمک‌رسانی دسترسی نداریم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه مشترک با هلال‌احمر ایران گفت: قرار است حدود ۲۳ میلیون فرانک جهت کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه صورت گیرد همچنین هلال احمر ایران اقدامات مناسبی در این جهت انجام داده که امیدواریم حتی یک نفر هم نادیده گرفته نشود.