دکتر سمیرا شیرمحمدی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این موضوع تاکید کرد: چراکه در طی دوران بارداری میزان ترشح برخی هورمون‌ها بویژه اکسی‌توسین که می‌تواند بر افزایش انقباضات رحمی‌ موثر باشد هنگام شیردهی بالا می‌رود بنابراین بارداری ایمن در چنین شرایطی بویژه در صورت سابقه سقط و چند قلو بودن نیاز به نظارت و مشاوره پزشکی دارد.

وی با اشاره به شیردهی همزمان با بارداری از بعد روانی اظهارداشت: روابط عاطفی مستحکم و همکاری همسر می‌تواند نقش موثری در بهبود کیفیت دوران بارداری مادر شیرده داشته باشد.

شیرمحمدی اضافه کرد: تغذیه مناسب، استراحت کافی و بویژه خواب خوب علاوه بر تامین سلامت جسمی، منجر به آرامش روانی نیز می‌شود. ضمن اینکه هرگونه اقدام برای ادامه یا قطع شیردهی توام با بارداری باید علاوه بر در نظر گرفتن شرایط مادر، با توجه به سن، شرایط جسمانی و روانی کودک انجام شود چراکه موضوع شکل‌گیری دلبستگی ایمن در کودک کاملا مرتبط با کیفیت شیردهی است و عدم توجه به روند دلبستگی کودک می‌تواند سلامت روانی او را در آینده به مخاطره بیندازد.

این روانشناس و مدرس دانشگاه تصریح کرد: اگر احساس می‌کنید، نمی‌توانید در مدیریت این دوران عملکرد مطلوبی داشته باشید، خوبست از راهنمایی‌های روانشناس خود استفاده کنید.