مهدی میرشاه‌ولد درگفت‌ و گو با طبنا (خبرگزاری سلامت)، با اشاره به استقرار تیمی از سوی سازمان بهزیستی کشور در منطقه سرپل ذهاب گفت:‌ این تیم نسبت به بازدید از منطقه، بررسی وضعیت موجود و برنامه‌ریزی برای اقدامات ضروری در خصوص آسیب‌دیدگان این حادثه اقدام کرده است.

وی ادامه داد: براساس هماهنگی‌های به عمل آمده با همکاران‌مان در بهزیستی استان کرمانشاه قرار شد ابتدا گروه‌های آسیب‌پذیر همچون کودکان، زنان، معلولان و سالمندان را مورد شناسایی و در صورت نیاز مورد حمایت قرار دهیم.

مدیرکل روابط عمومی و اموربین‌الملل سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: شرایطی مهیا کرده‌ایم که مراکز ما در شهر کرمانشاه آمادگی پذیرش این افراد را داشته باشند و در صورت شناسایی افرادی که سرپرست خود را ازدست داده‌اند آنها را به این مراکز منتقل می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بالا بودن آلام شهروندان این مناطق تیم‌های مشاوره ما از کرمانشاه، کردستان، ایلام و خوزستان نیز در مناطق مستقر بوده و حتی در بیمارستان صحرایی سرپل ذهاب اقدام به ارائه خدمات مشاوره‌ای کرده‌اند.

میرشاه‌ولد با اشاره به فراخوان کشوری حوزه مشارکت‌های مردمی بهزیستی برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ارسال به مناطق حادثه‌دیده، تصریح کرد: مردم این مناطق به چادر، پتو، لباس گرم و مواد غذایی نیاز دارند و گزارش‌های ما حکایت از حمایت‌های مردمی و اهدا اقلام مورد نیاز این مناطق دارد.