به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در جریان سفر به یزد در نشست با هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم‌پزشکی شهید صدوقی، با بیان این‌که تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، کاهش هزینه‌های درمان، نظارت و کنترل بر فرآیند درمان، مدیریت منابع و هزینه‌ها را به دنبال دارد، ‌گفت: رضایتمندی مراجعین و بهبود ارائه خدمات از جمله ویژگی‌های پرونده الکترونیک سلامت است.

وی هدف از اجرای پزشک‌خانواده را ارتقای کیفیت خدمات و ایجاد عدالت در سلامت دانست و افزود:  ایجاد الگوی پزشک خانواده، باید به گونه‌ای باشد که مردم حق انتخاب پزشک داشته باشند، بخش خصوصی به عنوان جزیی از مدل در نظر گرفته شود و از پزشکان معتمد و مقبول مردم استفاده شود.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر به طور میانگین به ازای هر ۲۲ هزار نفر جمعیت، یک پزشک عمومی داریم و اجرای سیستماتیک پزشک خانواده نیازمند استفاده از پزشکان آموزش دیده و مجرب است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از رفع اشکالات، تکمیل و راه‌اندازی سه سامانه پزشک خانواده تا پایان بهمن ماه امسال خبر داد.

رئیسی در ادامه تصریح کرد: پزشکانی که در طرح نظام ارجاع به کار گرفته می‌شوند نباید مطب شخصی داشته باشند و به هیچ عنوان نمی‌توانند عضو هیات‌علمی دانشگاه‌ها باشند.

وی خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، پزشکان عمومی برای حضور در طرح پزشک خانواده باید طبق کوریکولوم آموزشی تدوین شده، شش ماه آموزش ببینند، پزشکانی که دوره‌ تحصیلی آنها به اتمام رسیده و در حال ارائه خدمت هستند به صورت مجازی آموزش می‌بینند و رزیدنت‌ها هم آموزش‌های لازم را در این زمینه دریافت می‌کنند.