به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، هنگامه ابراهیم زاده اظهارداشت: در آخرین تماسی که با شرکت وارد کننده داروی آهن زدا داشته ایم، عنوان کرده اند تا اواسط خرداد این دارو را وارد خواهند کرد. از همین رو، وقتی با مسئول مربوطه در وزارت بهداشت تماس گرفتم، گفتند که داروی ایرانی در داروخانه‌ها موجود است. اما، وقتی مراجعه کردیم، با پاسخ منفی مواجه شدیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی بیماران تالاسمی‌امکان تزریق داروی ایرانی آهن زدا را ندارند، تصریح کرد: بچه‌های تالاسمی‌سال‌هاست که داروی خارجی را با همان کیفیت اولیه استفاده می‌کنند و هیچ عارضه ای ندارد. اما، تزریق داروی ایرانی با عارضه همراه بوده است.

به گفته ابراهیم زاده، سرخ شدن پوست به همراه کهیر زدن و درد شدید هنگام تزریق، از جمله واکنش‌های بدن بیماران تالاسمی‌به داروی ایرانی است.

وی ادامه داد: داروی ایرانی که چند سال قبل به بازار آمده بود، کیفیت خوبی داشت و خود بنده هم این دارو را تزریق می‌کردم، اما در حال حاضر دارویی که در بازار وجود دارد با عارضه همراه است و بیمار تالاسمی‌نمی‌تواند حتی برای یک لحظه درد تزریق را تحمل کند.

رئیس هیات مدیره انجمن تالاسمی‌استان تهران، افزود: ما حاضریم داروی ایرانی را استفاده کنیم به شرطی که درد نکشیم. ما اگر می‌گوییم داروی خارجی، به این خاطر است که سال‌های سال است دارو با همان کیفیت و بدون عارضه توزیع می‌شود.(مهر)