به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)،  دکتر علیرضا پرهیز در آستانه برگزاری نهمین همایش بین‌المللی ایمپلنت خلیج فارس که همزمان با  هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان فک و صورت ایران برگزار می‌شود، اظهار کرد: این همایش و کنگره ۳۰ بهمن‌ماه تا سوم اسفندماه‌ سال‌‌ جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود که در این همایش و کنگره آخرین دستاوردهای علمی و تغییرات مربوط به جراحی‌های فک و صورت توسط اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

وی افزود: در حال حاضر یکی از شایع‌ترین جراحی‌های فک و صورت  زیبایی است و پس از آن ایمپلنت و بازسازی فکی آمار زیادی را به خود اختصاص می‌دهد.

دبیر نهمین همایش بین‌المللی ایمپلنت خلیج فارس ادامه داد: از آنجایی که امروزه میانگین افزایش سنی افراد بیشتر شده و امید به زندگی به ۸۰ سال رسیده است استفاده از ایمپلنت برای افراد می‌تواند در بهبود کیفیت زندگی آنها بسیار موثر باشد.

پرهیز با اشاره به اینکه موضوع بی‌دندانی یکی از دغدغه ها و چالش های دوران سالمندی است، گفت: استفاده از دندان‌های مصنوعی برای فرد سبب مشکلاتی است که در ایمپلنت وجود ندارد همچنین بی دندانی سالمندان را با محدودیت در مصرف برخی از مواد غذایی مواجه می‌کند بنابراین می‌توان با استفاده از ایمپلنت کمک موثری به این افراد کرد.

وی با تاکید بر اینکه درمان ایمپلنت یک درمان لاکچری و فانتزی نیست، گفت: ایمپلنت در حال حاضر یک درمان ضروری به شمار می‌رود و اکثر افراد از جمله بیماران دیابتی در صورت کنترل بیماریشان می‌توانند از این درمان بهره‌مند شوند.

دبیر نهمین همایش بین‌المللی ایمپلنت خلیج فارس ایران خاطر نشان کرد: افراد مبتلا به دیابت در صورتی که بیماریشان را کنترل نکنند نه تنها برای ایمپلنت مناسب نیستند بلکه کاندیدای هیچ درمانی نخواهند بود.

پرهیز خاطر نشان کرد: امروزه با استفاده از موضوع بازسازی فکی می‌توان برای بخش زیادی از افراد که امکان ایمپلنت برای آنها با محدودیت مواجه است، اقدامات مناسب درمانی انجام داد.

نهمین همایش بین‌المللی ایمپنت خلیج فارس همزمان  با  هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان فک و صورت ایران  ۳۰ بهمن‌ تا سوم اسفندماه‌سال‌‌جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۸۸۳۵۷۴۱۰ بگیرند.