به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) از دیلی میل، محققان دانشگاه سه ژونگ از کره جنوبی روی ویژگی “خودشیفتگی بزرگ” که فرد خود را بیش از حد ستایش کرده و اعتماد به نفس بسیار بالایی دارد، متمرکز شده و ۲۷۶ نفر از کاربران اینستاگرام را بررسی کردند. آنها از این کاربران خواستند تا به سوال‌هایی از قبیل، ” من از اینکه مرکز توجه باشم، لذت می برم.” و ” دوست دارم خودم را نگاه کنم.” پاسخ دهند. از میان این کاربران، آن دسته از افراد که سلفی‌های متعددی از خود در این شبکه‌های مجازی گذاشته بودند، در زمینه خودشیفتگی، امتیاز بیشتری کسب کرده بودند. سپس محققان از این کاربران خواسته بودند تا نظرشان را نسبت به کاربران دیگر بگویند و در پایان بررسی مشخص شد که افراد خودشیفته، به افراد مغرور و کسانی که علایم خودشیفتگی از خود بروز می‌دهند، گرایش دارند.

بنابه گفته این محققان، آن دسته از اشخاصی که مغرور و خودشیفته نیستند، نسبت به ارسال سلفی و سلفی های دیگران، نگرشی منفی دارند.

به گزارش طبنا، این اولین بار نیست که در مورد این ویژگی تحقیق می شود. در سال ۲۰۱۷ نیز، در تحقیقی که روی ۱۰۰۰۰ دانشجو انجام شد، مشخص شد افرادی که به خود مغرور هستند، از شبکه های مجازی برای ابراز وجود استفاده می‌کنند.

مترجم: نادیا زکالوند