حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب و با تاکید براینکه تامین دارو جزو اولویت‌های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است، اظهار داشت: واردات دارو برای تامین نیازمندی بیماران در حال انجام است و برخلاف آنچه که برخی درباره محدود شدن واردات گفته‌اند، این اقدام ادامه دارد چراکه واردات دارو بویژه داروی بیماران خاص برای ادامه حیات آنها واجب است.

وی تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود برای ورود برخی از داروها ممنوعیت وجود دارد باید دقت داشت که این ممنوعیت شامل داروهایی است که در داخل کشور با کیفیت بیشتر و قیمت کمتر درحال تولید است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان در واکنش به اینکه برخی از بیماران گروه‌های خاص مانند تالاسمی‌ها معتقدند که مصرف داروهای داخلی نه تنها به درمان آنها کمک نمی‌کند بلکه عوارض بیشتری برایشان دارد، گفت: داروهایی که در داخل کشور تولید می‌شوند دارای استانداردهای لازم تولید دارو از وزارت بهداشت و سازمان‌های جهانی هستند. عوارضی که شاید برخی داروها دارند دائمی‌نیست و قابل اصلاح است.

شهریاری با تاکید بر اینکه برای ورود دارو به کشور بویژه داروهای مورد نیاز بیماران خاص زمانبندی، محدودیت و سقف خاصی درنظر گرفته نشده است، درباره ماندن داروهای وارداتی در گمرک‌ها اظهار داشت: ماندن برخی از داروهای مورد نیاز بیماران در گمرک را پیگیری خواهیم کرد تا ببینیم علت اصلی این اتفاق چه بوده است.

وی با اشاره به اینکه واردات دارو موضوع حساسی است، تاکید کرد: برخی از گروه‌هایی که دست به واردات دارو می‌زنند انگیزه‌ای جز رساندن دارو به بیماران آن هم از طریق منابع پخش رسمی‌،ندارند. این بدین معناست واردات دارو و توزیع آن در کانال‌های غیررسمی‌ برای برخی از افراد منبع درآمد سرشار شده است.