به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، امیر ساکی افزود: برای ساخت بیمارستان، جیرفت در اولین اولویت کشور قرار دارد و بم و کرمان اولویت‌های بعدی هستند. به طور متوسط دوره چرخش ساخت یک بیمارستان بزرگ(بالای ۲۰۰ تخت بیمارستانی) هر ۳۲ سال در کشور بوده است، اما در دولت تدبیر و امید در هر استان حداقل یک بیمارستان ۲۰۰ تخت بیمارستانی احداث شده است.

وی، بیمارستان‌های بزرگ فوق تخصصی را بیمارستان‌های منطقه‌ای دانست و عنوان کرد: برای ساخت بیمارستان منطقه‌ای ارزش تلاش‌ها و پیگیری‌ها را دارد و باید همه انرژی خود را برای ساخت این بیمارستان‌ها بگذاریم.

مدیر کل توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت و درمان ادامه داد: وزارت بهداشت به تعهد خود برای احداث بیمارستان ۷۰۰ تخت بیمارستانی شفا پایبند است، ساخت این بیمارستان به ۳۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد، زمین آن در منطقه خوبی است اما به موضوع نزدیکی آن به فرودگاه و آلودگی این بیمارستان باید مورد توجه قرار گیرد. سعی داریم که بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی شفا طی دو سال آینده ساخت شود اما برای تحقق این مهم به حمایت‌های استاندار کرمان نیاز داریم.

استاندار کرمان نیز با بیان اینکه تامین منابع مالی ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی جایگزین شفاء کرمان با تعامل وزیر بهداشت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء پیش بینی شده است، اظهار کرد: تاخیر ایجاد شده در روند احداث بیمارستان شفاء را مربوط به هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی کرمان می‌دانم زیرا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در اجرای این پروژه به خوبی ورود پیدا کرده است.

وی با اشاره به صدور مجوز ۷۵۰ تخت بیمارستانی به بیمارستان شفا شهر کرمان تصریح کرد: منابع این طرح آماده شده اما همچنان اقدام عملیاتی صورت نگرفته است. یک هزار میلیارد تومان با یکی از بانک‌ها برای اجرای پروژه‌های در دست احداث و پروژه‌های جدید تامین مالی پروژه‌های عمران شهری مذاکره کرده‌ایم و این امر را به شورای پنجم و شهرداری گفته‌ام بنابراین با تحقق این مهم، پروژه‌های شهری می‌تواند زودتر از وقت موعد به بهره‌برداری برسند.

وی از بدهکاری ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر دولت در حال پرداخت بدهی‌های دولت قبل است، ضمن آنکه پروژه‌های ناتمام را نیز در کشور وجود دارد که باید آنها را اجرا کند.(ایسنا)