به گزارش طبنا ( خبرگزاری سلامت ) از دیلی­‌میل، فکر زندگی در زیر آب موجب تولد پری دریایی در قصه­‌ها شد، اما بنا به گفته یکی از دانشمندان می‌­توان این تفکر را روزی به حقیقت تبدیل کرد.

دانشمند و مدیر عملیات‌­های فضایی بلو ابیس، معتقد است که دانشمندان می‌توانند با دستکاری ژنتیکی انسان، او را به آبشش مجهز کرده و به او توانایی‌­های ابرانسانی بدهند تا بدین ترتیب در آینده انسان بتواند وارد جامعه فعال اعماق اقیانوس­‌ها شود. این محقق در حال حاضر روی بدن فضانوردان به منظور سازگار شدن انسان با سفرهای فضایی خارج از جو، تحقیق می‌­کند و معتقد است که می‌­توان این تحقیقات را به زودی برای بهتر کردن شرایط زیستی انسان روی زمین هم انجام داد.

البته او معتقد است که وقتی دارای آبشش‌­های درونی شویم، با وجود حفره سینه‌­ای بزرگ می‌­توانیم ساز و کار دلفین‌­ها و خوک‌­های آبی را در حبس هوا در سینه‌­شان به مدت طولانی به خوبی تقلید کرده و همانند یک موجود دوزیست هم در خشکی و هم در زیر آب زندگی کنیم.

یک انسان به طور متوسط می‌­تواند به مدت ۲ دقیقه نفس خود را نگه­ داشته و زیر آب بماند. اما در این زمینه رکورد ۲۴ دقیقه و ۴۵/۳ ثانیه‌­ای هم وجود دارد. الکس سگورا وندرل از بارسلون، ۲۸ فوریه ۲۰۱۶، توانست این مدت طولانی را بدون هواگیری زیر آب بماند.

به گزارش طبنا، بنا به عقیده این دانشمند، ما در آینده شاهد تولد انسان نسخه ۲، یعنی دوزیست، خواهیم شد.

مترجم: نادیا زکالوند